Hůrecká dílna

Výroba

V Hůreckém dvoře najdete dílnu zabývající se výrobou všeho pro LARP - šijeme kostýmy, vyrábíme kožené zbroje a doplňky, štíty a především zbraně vhodné pro LARP - kuše, luky, meče a jiné zbraně. Často také vyrábíme zbraně nebo kostýmy na zakázku přímo podle přání zákazníka.

Výzkum

Dílna se zabývá i výzkumem a vývojem nových a lepších postupů při výrobě, díky čemuž se v naší nabídce objevila jediná opravdu lepící kobercová páska, laminátová jádra do zbraní a lučišť nebo výborná měkčící hmota pro výrobu zbraní na LARPy a bitvy. Při výběru dodavatelů materiálů nebo polotovarů vždy upřednostňujeme místní dodavatele a výrobce. Proto jsou naše výrobky možná o něco dražší, ale také podstatně kvalitnější, než kdybychom dávali přednost produktům a materiálům z východní Asie.

Za dílnou i obchodem stojí skupina lidí, kteří sami na LARPy pravidelně jezdí. Díky tomu jsme s českým LARPovým prostředím neustále v kontaktu, sledujeme nové trendy, kterým pak výrobu přizpůsobujeme. Kvalita šípů i zbraní nebo třeba velikost štítů prošla za dobu naší existence výraznými změnami. Dokážeme také pomoci nováčkům i pokročilejším hráčům s výběrem nebo výrobou zbraně, kostýmu, materiálu atd.

Výuka

Od roku 2016 se v hůrecké dílně pořádají víkendové workshopy, kdy si s pomocí zkušených lektorů můžete vyrobit cokoli potřebujete - od základních kostýmů a kožených doplňků pro nováčky, po speciální zbraně nebo náročnější zdobení kostýmů pomocí vypalování nebo vyrážení kůže, karetkování, lucetování a dalších technik.

Prodej

Hůrka je e-shop s vybavením pro LARP
s kamennou prodejnou U Hobitů v Praze.